Dufours rideskole arrangement

Tirsdag aften holdte alle mine søde elever, deres påhæng og jeg selv et arrangement; både for at hygge os og nyde hinandens selskab, men også for at fejre årets foreløbige resultater. 

Vi afholdte arrangementet på Café Rosenhaven i Valby. Denne super hyggelige café ejes af Annette Søndergaard (ejer af Arrogant), og vi havde fået lov at ankomme en ordentlig flok til stegt flæsk og andre lækkerier. 

Der var ca. 25 tilmeldte, så der var lagt op til en super hyggeligt aften. Vi fik god mad og hygget en masse. Det er ikke så ofte vi får samlet stortset alle sammen, så det er dejligt når det lykkedes engang imellem! 
Mine søde elever og deres familier havde slået sig sammen, og givet mig en højt ønsket gave; en Mulberry pung!! Helt fantastisk sødt af alle pigerne, det ramte 10000% plet - har ønsket mig den såååå længe. 

Derudover havde Celine og Siri lavet en sjov gave til Louise og jeg ifb. årets Europamesterskab; et sæt til hvis det går godt (drinks, flag) og hvis det går dårligt (førstehjælps kasse, drinks igen, og massage bold til ømme kroppe, samt kage til  trøstespisning). Virkelig sjov gave - vi håber naturligvis at det kun er det gode sæt der kommer i brug ;-) 




Tusinde tak til Annette fordi vi måtte fylde så meget, og tusinde tak til alle de søde mennesker som kom og var med til at gøre aftenen fantastisk hyggelig. 
Cathrine Dufour  | Tlf.: 20261169 | cathrine_dufour@hotmail.com