Her på siden finder du vores nyhedsarkiv, som ikke længere bliver holdt vedlige. Følg os i stedet på Facebook

Roskilde på skrump

Skrevet af Gorm Eriksen
19-08-2010

FysioCenter Roskilde har indgået et samarbejde med ProAdventure. Primært kørerFysioCenter Roskildevi lukkede cykelhold for specielle grupper som er under genoptræning efter sygdom, og i den forbindelse bliver jeg ofte spurgt til kost og ernæring.

Der er mange meninger, kure og forskellige tilgange til ernæring, og ikke mindst sportsernæring. Igennem årene har jeg dels erfaret og hjulpet mange mennesker med grundlæggende forståelse for kroppens fysiologi. Det bedste bud på en praktisk anvendelig livsstilsdiæt er Rob Faigin’s Natural Hormonal Enhancement. Dokumentet nedenfor i PDF; er en forenklet sammenfatning af hans omfattende værk omkring hormonrigtig ernæring.

Fysiocenter har lanceret et omfattende og professionelt projekt som hedder Mad, Motion og Motivation. Kunne du tænke dig at blive fulgt tæt og ikke bare tabe dig – men lære at få træning, bevægelse og motivation ind som en del af dagligdagen – så læs mere om FysioCenter.

Vom

 

 


Kategori: Gorm Eriksen

Kommentarer

Der er ingen kommentarer til dette indlæg

Skriv en kommentar