Triatlet eller Adventure Racer? Jeg har ikke fået shavet ben, men har fået investeret i en sand tempomaskine. Har tilmeldt mig for under 3 uger siden, og cyklen har jeg fået for 7 dage siden. De sidste justeringer på højde er blevet lavet i dag, og det er altid med seriøs høj risiko at køre på nyt grej.
Cervelo P3 Carbon med ZIPP 1080 kulfiber keramiske lejer og hele piv-tøjet. Lukkede ringe, og i øvrigt en stor tak til både Thure og andre for last minut support.
Desværre betyder min deltagelse også at opdateringerne fra vores løb i Untamed New England stopper præcist kl 06:00 i morgen, hvor jeg tager mod København for at prøve kræfter med en Ironman for 4 gang. Målet er stadig omkring de 10 timer, men afhængig af vejr og vind - og ikke mindst røv i bukserne, bliver det svært at vurdere om det er realistisk.
Cyklen er tjekket ind, kompressionsstrømperne er klar, gels, cola, Guldkorn og Red Bull er linet op til det dramatisk ædegilde - som løber sådan ca. 24 timer før løbet.
Kommentarer
Der er ingen kommentarer til dette indlæg