Én serie har temaer som gamle kendte bygningsværker kastet ud i moderne tids stormvejr. En anden eksponerer kvindeansigter komponeret med inspiration fra Andy Warhol, som bliver til fortællinger om kvinders farverige personligheder.
Vi lever i en hybrid tid - dagligdagen er fyldt med et massivt opbud af informationer på alle mulige måder. Vi kan i grunden ikke tale om en speciel dansk kultur. Nærmere en international formulering, der ikke på nogen måde tager hensyn til ismer eller kulturelle rødder.”
Du er altid velkommen til at kontakte os for aftale om at se billederne i vores galleri Kunst og Kaffe eller komme på besøg i åbningstiden søndag kl. 13-17.
Her kan du se billederne i virkeligheden, og du kan låne billeder med hjem, før du træffer den endelige afgørelse