Vi stiller store krav til vores mystery shoppere. Det er shoppernes opgave at den indsamlede data er i en ordentlig kvalitet, så den kan blive bearbejdet rigtigt.
Selvom det er en stor opgave at være shopper, er den også spændende og berigende. I mere end en forstand. Du bliver betalt for dit arbejde (mulighed for betaling i enten penge eller ting, alt efter opgave) og du lærer en masse.
Som shopper, forventer vi at du:
- har gode skrivekundskaber,
- er selvstændig, nysgerrig og opsøgende af natur,
- er en objektiv forbruger,
- gerne har en handelsrettet uddannelse eller erfaring inden for detailbranchen eller et servicefag. Dette er dog ikke et krav, men en fordel.
Vi hører gerne fra alle typer af forbrugere, da en alsidig vurdering er meget vigtig for vores arbejde. Derfor hører vi gerne for forbrugere i alle aldre og geografiske placeringer.
I din ansøgning må du gerne fortælle os lidt om dig selv, din motivation og hvilken slags / type forbruger du mener kategoriserer dig.
Vi søger altid nye shoppere. Konceptet er sådan, at vi løbende tager folk til samtale, hvor kandidater vi mener er egnede, indskrives i vores kartotek af shoppere. Her kan vores konsulenter finde frem til jer, når der er en opgave nær dig og inden for en forbrugsretning, som passer netop dine interesser.
Send din ansøgning til Salgsrådgiverne.dk's direktør, Miklas Hansen Ladegaard pr. mail: mhl@htl-group.dk
Vi glæder os til at høre fra dig! Tak for din tid og interesse.