I nat fik jeg besøg af en gut som jeg ikke havde set før. Han kom egentlig heller ikke for at opleve en seance, han var på rundtur for at søge hjælp.
jeg undre mig stadigvæk og kan ikke helt slippe hans problem.
For et par dage siden var han hos en Domina og da han selv mener han er erfarende subslave havde den nok ikke fået for lidt hvad angår hans lyster og grænser.
Så lidt galt i forhold til hans privat liv var det alså gået. Han kunne ikke længere blive ved med at skjule brændmærkerne for kone. Jeg fik et kig på sagen. 2 store klosede blokbogstaver pryede den ene balle. Jeg forstår ikke helt hvordan den lige kom der ud. Er man gift og besøger en Domina oplyser man vel at der ikke må komme mærker ?.
Desværre kunne jeg ikke hjælpe ham for der findes ingen mirakel midler der fjerner brændmærkning. Og hvor lang tid de holder er også forskelligt ud fra hvordan de er lavet osv. Cigaret mærker kan variere fra godt 1 uge til 3.
hvor imod et rigtig brændmærke kan var op til flere år.
For år siden var jeg en del at en smbryllup hvor tøsen blev brændmærket med hendes Masters tegn. Det holdt godt 5 år hvorefter ritualet blev gentaget.
Så hvor længe osv. Den er lidt svær at svare på.
Den eneste mulighed man har for at komme af med et rigtig brændmærke er enten at vente på det forsvinder eller dække det med en tatoo.