Mistressdana
 

når der går krejler i det

16-09-2011 11:15
Det har irretteret mig gevaldig når  jeg har haft en dag hvor jeg gang på gang bliver afbrudt mentalt af diskutionen omkring betalingen. Hver gang jeg skal gennem pengediskutionen virker det forstyrrende når tankerne er drejet ind på sm.
Snak om lyst og grænser virker ikke forstyrrende da disse drejer sig om sm, men diskutionen omkring penge har intet med sm at gøre og det irrettere.
Så jeg har valgt den nemme løsning : jeg har en fast pris uanset hvad seancen skal indeholde.
Og så begyndte jeg for et par md siden at tilbyde faste slaver at indbetale et fast beløb gældne for 1 månede af gangen, selvfølgelig er der en gulerod i det koncept for dem som fast besøger mig.
Guleroden for mig er at det hele glider en anelse nemmere, ingen pengeskift inden seancen, legen starter i døren. Og det giver nogle fantastisk oplevelser i hele huset.
Jeg ved hvem der kommer hvilke dage og har derfor en tidsfordel til at planlægge seancer som rækker lidt længere end seancerne ellers ville. Så alt i alt giver det mig den fordel at jeg har mulighed for at lege og udforske den enkelte slave mere end når det hele skal tage form kort før seancen.
Dette har givet mig mulighed for at lege med lysbondage, vitavrap bondage, stearin på flere måder , opdragelse af husslaver og deres opgaver, tøseture til storcentret for transepigerne osv.
Alt i alt bedre seancer for alle.
Og så giver det muligheden for at lave intime seancer på de dage hvor jeg ikke annoncer med at jeg er i huset.
 
Mistress Dana  | Tlf.: 53140172