Vi har før snakket om hvor mange år olaf ryesgade har eksisteret, elskerinden mie og jeg. Men har vi har egentlig ikke gjort så meget i det, at vi har fundet ud af en begynder dato.
Det skete så på en af mine vagter her sidste uge, hvor en af mine softdominans "slaver" spurgte om vi ikke skulle fejre vores 40 års jubilæum.
Det viste sig at han havde besøgt stedet tit og ofte siden han i hans unge dag, af nysgerrighed, havde besøgt stedet på den første åbningsdag. Han kunne ikke huske den nøjagtige dato, men var ganske sikker på det var i 75.
Det er godt nok mange år på samme sted. Og det siger en del, dels om stedet, dels om mutter.
For man kan ikke drive et sted i så mange år, på den samme addresse, hvis man ikke har styr tingene. Det kræver der er orden og det kræver at stedet er rimeligt besøgt for, at få gode piger til at tage vagterne. Gode piger sørger for et fload af gæster, en cirkel der er udbrydelig, hvis man ønsker et godt sted. Ergo må 40 år på samme sted være lidt af en garanti for dem som besøger stedet.
Jeg vil gerne fejre de 40 år på samme sted, men hvordan?
Skal det være en konkurrence, en udlodning af et par af mine halve timer eller?
Se det vil jeg jo gerne høre jeres mening om.
Så skriv en mail om hvordan du tænker jeg kunne fejre det og jeg vil så kigge på de mail der kommer ind og finde den som der er mest stemning for.
September bliver den md hvor jeg fejre de 40 års jubilæum så du har alså et par dage til at komme på en god ide.