Årets sommerlejr på Samsø er i år fra mandag d. 30. juni til torsdag d. 3. juli (uge 27). Vi vil i år, som alle andre år, cykle til Hov med alle dem der er klar til en udfordring i kønne omgivelser. Cykelholdet mødes i klubben kl. 09:45. Jakob og Jesper er klar til at guide jer trygt gennem det danske landskab. Turen er ikke voldsomt krævende og der er tid til både frokost og en snack undervejs. I år vil det være påbudt med cykelhjelm. Møder du op uden cykelhjelm må du ikke cykle med.
Sommerlejren har ikke noget bestemt program. Det står på ferie og fritid, med muligheder for at bade, cykle, sejle, hygge, sove, shoppe, spille, danse, lave ingenting, fodbold og meget, meget mere.
Medbring: Sovepose/sengetøj, badetøj, tøj til den dansk sommer, cykel, sygesikringskort og de lommepenge I aftaler sammen.
De der ikke skal cykle mødes i klubben senest kl. 13. Vi fylder klubbussen op med tasker og ca. 16 cykler. De resterende cykler og alle deltagere, kører i bil til Hov. Vi er derfor afhængig af forældrenes hjælp til, både at bringe til og hente fra Hov.
(Klip nedenstående tilmelding ud og aflevér den i klubben)
--------------------------------------------------------------------------------------------
_________________ skal med på sommerlejren. Jeg cykler _______
Forældre underskrift _____________________________
Jeg kan køre til Hov mandag 30.juni, ja/nej _____ og/eller hente i
Hov torsdag 3.juli ______.
Jeg kan have, antal ______ personer og, antal ______ cykler med.
-------------------------------------------------------------------------------------------
Afrejse fra klubben 30.juni 13:45 og hjemrejse fra Hov 3.juli 14:45
Turen koster 500 kroner (de der har friplads betaler ikke).
Bindende tilmelding senest 13.juni med kontant betaling samme dag
Har I spørgsmål ring 86 24 88 70 eller send os en mail til kontakt@minklub.dk