Der er kun få timer til vi kan tage hjem og holde juleferie.
Klubben er lukket fra 21.12.13- 05.01.14
En juleferie som afslutter et klubår med mange gode oplevelser og store ændringer. Klubben har flyttet til Holmstrup Hus. Vi har nu fået etableret os her og føler os hjemme.
I det nye år fortsætter vi, sammen med vores medlemmer på at være et sted hvor mange unge mødes og deltagher i spænnende aktiviteter eller bare hænger ud.
Vi ser med spændning frem til hvilken betydning skolereformen får for vores klub og lover at informere løbende om dette.
Der er nogle praktiske informationer som I skal have i forbindelse med at et nyt klubår starter.
Madordningen og aktivitetskontoen
Madordningen fortsætter som før, prisen bliver som før og vi håber på at rigtig mange tilmelder sig ordningen som før.
Det koster 500 kroner fra 1.1-30.6.14.
Beløbet kan indsættes på konto i Nordea
Regnr. 2211 kontonummer 5909 952 656.,
eller betales konant i klubben
Husk at påføre betalingen FUKH og navnet på det medlem betalingen gælder.
For at jeg skal beholde oversigten beder jeg om at alle melder tilbage til min mailadresse om de ønsker at deltage eller ej.
De af jer der har friplads får dækket det beløb som madordningen koster. Ønsker I ikke at deltage i madordningen send mig en mail på dette da det beløb vi får refunderet fra kommunen kan bruges til andre aktiviteter
Aktivitetskontoen
Jeg vil bede alle om at indsætte 250 kroner på aktivitetskontoen, gerne samtidig med at I tilmelder jer madordningen.
Indbetalingen af dette beløb gælder alle også de der måtte have friplads. Dette fordi vi ikke længer får refunderet udgiften til aktiviteter der overstiger 100 kroner om månden. Hvordan indbetale se ovenfor.
|