Nyhedsbreve

Navn
Virksomhed
E-mail
:
CAPTCHA Image
Klik her hvis du ønsker at afmelde nyhedsbrevet
11/12 2008 - Shamballa inspireret

Glædelig jul

 
 
Shamballa-inspireret
Vi indrømmer gerne, at de fleste af vores armbånd er meget inspireret af de ægte Shamballa-armbånd. Og det er selvfølgelig fordi de er helt fantastisk flotte. Men vi har selv følt et behov for et billigere alternativ, og sådan er vores design opstået.
 
Den største forskel på de ægte Shamballa-armbånd og vores, er at der ikke er ægte diamanter i vores. Så hvis man vil have diamanter, så glem alt om et billigt alternativ. Men vi bruger også ægte sten som fx onyx, jade og azurite i vores. Vi knytter de fleste af vores armbånd med læder - og det synes vi er mere ekslusivt end fx bomuldssnørre som i de ægte Shamballa.
 
Vi håber, at du vil kigge på vores udvalg i butikken, og hvis du kunne tænke dig noget lidt anderledes, så skriv til os og hør om det kan lade sig gøre.
 
Vidste du forresten at:
Shamballa er en skjult by i Tibet, der menes at
gemme på en af verdens største hemmeligheder.
En hemmelighed der giver livskraft, energi og indsigt
 
Vi ønsker alle kunder og besøgende en rigtig glædelig jul. Og husk, at vi tilbyder fuld fortrydelsesret på julegaver indtil 15. januar 2009.

Pontia Design