Resultat Total - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stśvne navn  MidtvestCup    Udskriftsdato  11 marts 2013   
  Stśvne by  Viborg    Udskriftstidspunkt  17:03   
  ArrangÝr  Viborg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  09 marts 2013         
 
 
LÝb 33, 100m Butterfly Damer, Finaler 11 Śr og yngre 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Cecilie Thuesen  2002  Herning SvÝmmeklub            1:46.21  OD2 
Maja SvendsgŚrd  2002  Struer SvÝmmeklub            DSQ  Ej syn armtag v 15m 
                     
 
LÝb 33, 100m Butterfly Damer, Finaler 12 - 13 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Helena Rosendahl Bach  2000  Holstebro SvÝmme Club            1:15.36   
Louise SÝrensen  2000  Thisted SvÝmmeklub            1:17.09   
Emma Bugge Fynbo  2001  Holstebro SvÝmme Club            1:18.69   
Smilla Lyhne  2000  Thisted SvÝmmeklub            1:19.62   
Nanna Kibsgaard Madsen  2000  Struer SvÝmmeklub            1:23.36   
Maria Cleman Hatting  2001  Struer SvÝmmeklub            1:34.17   
Helene Marie S. Andersen  2001  Viborg SvÝmme Klub            1:41.24   
Sarah Bryld Jensen  2001  Egvad SvÝmmeklub            1:44.81   
Caroline Clausen  2000  Herning SvÝmmeklub            1:45.15   
10  Line Mia Jensen  2000  Herning SvÝmmeklub            1:46.21  OD1 
                     
 
LÝb 33, 100m Butterfly Damer, Finaler 14 - 15 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Ida Kristensen  1998  Viborg SvÝmme Klub            1:13.64   
Christie PrÝhl  1998  Viborg SvÝmme Klub            1:16.53   
Lisa Terp  1999  Struer SvÝmmeklub            1:22.21   
Trine Guldberg  1999  Herning SvÝmmeklub            1:23.83   
Ani FrÝslev Hansen  1998  Durup IF            1:27.52   
                     
 
LÝb 33, 100m Butterfly Damer, Finaler 16 - 113 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Mai Rossau Noer  1997  Struer SvÝmmeklub            1:16.95   
Maja Emilia Larsen  1994  Egvad SvÝmmeklub            1:21.82   
Malene Madsen  1997  Egvad SvÝmmeklub            1:26.98   
                     
 
LÝb 34, 100m Butterfly Herrer, Finaler 11 Śr og yngre 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Julius Henriksen  2002  Holstebro SvÝmme Club            1:44.30   
                     
 
LÝb 34, 100m Butterfly Herrer, Finaler 12 - 13 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Casper Christiansen  2000  Holstebro SvÝmme Club            1:16.72   
Jens SÝrensen  2001  Herning SvÝmmeklub            1:22.07   
Oliver Bech  2000  Thisted SvÝmmeklub            1:29.23   
Rasmus NÝrfjand  2000  Holstebro SvÝmme Club            1:29.98   
Tobias Lyngvig  2000  Holstebro SvÝmme Club            1:37.83   
Mikkel Kristensen  2000  Viborg SvÝmme Klub            1:39.88   
Victor Bjerre  2001  Herning SvÝmmeklub            1:40.49   
Christian Hovmark  2001  Thisted SvÝmmeklub            1:46.57   
Oliver Widemann Bache  2001  Viborg SvÝmme Klub            DSQ  Synkron arme v 80m 
                     
 
LÝb 34, 100m Butterfly Herrer, Finaler 14 - 15 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Michael Terp Olesen  1999  Struer SvÝmmeklub            1:00.81   
SÝren B. Jeppesen  1999  Vildbjerg SvÝmmeklub            1:09.70   
Alfred Bentzen  1999  Viborg SvÝmme Klub            1:16.27   
Arnas Jefimanka  1999  Herning SvÝmmeklub            1:17.40   
Kasper Levring Andersen  1998  Viborg SvÝmme Klub            1:17.83   
Sebastian Lodahl  1999  Herning SvÝmmeklub            1:18.30   
Laurits Kaaber  1999  Struer SvÝmmeklub            1:22.70   
Frederik NÝrgaard  1999  Skive SvÝmmeklub Poseidon            1:24.21   
Thomas Thingstrup Mehlsen  1999  Herning SvÝmmeklub            DNS   
Anders H SÝrensen  1998  Struer SvÝmmeklub            DSQ  Tyvstart 
Mark Jensby Madsen  1999  Thisted SvÝmmeklub            DSQ  Tvystart 
Peter Enevold SÝrensen  1998  Thisted SvÝmmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
LÝb 34, 100m Butterfly Herrer, Finaler 16 - 113 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Rasmus JÝrgensen  1996  Viborg SvÝmme Klub            1:03.14   
Casper Trier Jensen  1996  Struer SvÝmmeklub            1:09.62   
Alex Terp  1997  Struer SvÝmmeklub            1:11.16   
Martin LÝnstrup  1993  Struer SvÝmmeklub            1:27.35   
Jesper Langbo Christensen  1997  Videbśk SvÝmme Club            1:41.73   
                     
 
LÝb 35, 200m BrystsvÝmning Damer, Finaler 11 Śr og yngre 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m  100m  150m    OpnŚet  Status 











 
Thea SÝe Bach  2002  Thisted SvÝmmeklub            3:44.81   
Louise Eg Larsen  2002  Herning SvÝmmeklub            3:47.94   
Elisabeth SÝlvkjśr  2002  Thisted SvÝmmeklub            4:00.14   
Rebecca E. Jakobsen  2003  Viborg SvÝmme Klub            4:10.02   
Amalie Kristensen  2003  Herning SvÝmmeklub            4:12.12   
Camilla S Mortensen  2003  Struer SvÝmmeklub            4:13.69   
Camilla Kjśr  2003  Thisted SvÝmmeklub            4:35.25   
Maja ōstergaard Jensen  2002  Herning SvÝmmeklub            DSQ  Ophold ved 150 m 
Selma Pruzljanin  2003  Thisted SvÝmmeklub            DSQ  Ej 2 hśnder ved 25m 
                     
 
LÝb 35, 200m BrystsvÝmning Damer, Finaler 12 - 13 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m  100m  150m    OpnŚet  Status 











 
Mathilde Snitgaard  2000  Struer SvÝmmeklub            2:58.53   
Anne Sofie SÝlvkjśr  2000  Thisted SvÝmmeklub            2:59.38   
Kathrine Fog  2000  Viborg SvÝmme Klub            3:21.61   
Laura Gam  2001  Herning SvÝmmeklub            3:29.74   
Josefine Dalsgaard  2000  Viborg SvÝmme Klub            3:31.80   
Laura Davidsen Nielsen  2000  Viborg SvÝmme Klub            3:37.65   
Camille Lindhard Jensen  2000  Skive SvÝmmeklub Poseidon            3:44.78   
Natashja Hansen  2001  Egvad SvÝmmeklub            4:11.35   
Anne Sofie Brodersen  2001  Thisted SvÝmmeklub            4:13.12   
Elisabeth Pedersen  2000  Skive SvÝmmeklub Poseidon            DNS   
Iben Damsgaard  2000  Durup IF            DNS   
Olivia Poulsen  2001  Skive SvÝmmeklub Poseidon            DSQ  flyben efter vending 
                     
 
LÝb 35, 200m BrystsvÝmning Damer, Finaler 14 - 15 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m  100m  150m    OpnŚet  Status 











 
Maja Sandholm Pedersen  1998  Struer SvÝmmeklub            2:51.59   
Sofie Poulsen  1999  Thisted SvÝmmeklub            2:55.31   
Johanne Laursen  1999  Holstebro SvÝmme Club            2:55.71   
Lśrke Harksen Nehmdahl  1999  Viborg SvÝmme Klub            2:55.79   
Helena Rasmussen  1998  Herning SvÝmmeklub            3:10.09   
Maren Bielefeldt  1999  Holstebro SvÝmme Club            3:18.31   
Karla-Johanne Bangsholt  1998  Durup IF            4:00.92   
Lasse Linaa Libak  1999  Egvad SvÝmmeklub            DNS   
Mathilde Clausen  1998  Herning SvÝmmeklub            DNS   
Caroline Thimm  1999  Herning SvÝmmeklub            DSQ  1 hŚnd v vending 25m 
                     
 
LÝb 35, 200m BrystsvÝmning Damer, Finaler 16 - 113 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m  100m  150m    OpnŚet  Status 











 
Malene Lauridsen  1995  Egvad SvÝmmeklub            4:05.05   
                     
 
LÝb 36, 200m BrystsvÝmning Herrer, Finaler 11 Śr og yngre 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m  100m  150m    OpnŚet  Status 











 
Nicki Kjellerup Andersen  2002  Herning SvÝmmeklub            3:51.65   
Paw Jensby Madsen  2002  Thisted SvÝmmeklub            4:16.21   
Rasmus Langgaard  2002  Vildbjerg SvÝmmeklub            4:23.09   
Oliver Dalsgaard  2004  Viborg SvÝmme Klub            4:51.67   
Gustav FlÝche Fuglsang  2002  Viborg SvÝmme Klub            DSQ  asyn arme v 50 m 
                     
 
LÝb 36, 200m BrystsvÝmning Herrer, Finaler 12 - 13 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m  100m  150m    OpnŚet  Status 











 
Lucas Christoffersen  2000  Herning SvÝmmeklub            3:25.09   
Anders Thingstrup Mehlsen  2001  Herning SvÝmmeklub            3:26.16   
Christian Hovmark  2001  Thisted SvÝmmeklub            3:41.20   
Oliver Widemann Bache  2001  Viborg SvÝmme Klub            3:47.26   
Anders Storgaard Nielsen  2000  Thisted SvÝmmeklub            3:51.18   
AsbjÝrn N. Brynningsen  2000  Egvad SvÝmmeklub            3:55.30   
Mathias Rasmussen  2001  Holstebro SvÝmme Club            DNS   
                     
 
LÝb 36, 200m BrystsvÝmning Herrer, Finaler 14 - 15 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m  100m  150m    OpnŚet  Status 











 
Jens Grarup  1999  Herning SvÝmmeklub            3:03.70   
Mathias Kśr  1999  Struer SvÝmmeklub            3:14.93   
Christian Mangaard  1999  Viborg SvÝmme Klub            3:24.92   
Kristian Avnskov Pedersen  1999  Durup IF            3:25.34   
Peter Lauridsen  1999  Egvad SvÝmmeklub            3:38.61   
Johan Rasmussen  1999  Viborg SvÝmme Klub            3:39.73   
Jeppe Soelberg Nielsen  1999  Viborg SvÝmme Klub            3:52.34   
Dinand Aalbers  1998  Skive SvÝmmeklub Poseidon            DNS   
Jonas Kongerslev  1999  Holstebro SvÝmme Club            DNS   
Jonas Andersen  1999  Struer SvÝmmeklub            DSQ  1 hŚnd v 75 m 
Ruben HÝjegaard Andreasen  1998  Thisted SvÝmmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
LÝb 36, 200m BrystsvÝmning Herrer, Finaler 16 - 113 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m  100m  150m    OpnŚet  Status 











 
Casper Trier Jensen  1996  Struer SvÝmmeklub            2:52.06   
Martin LÝnstrup  1993  Struer SvÝmmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
LÝb 37, 100m RygsvÝmning Damer, Finaler 11 Śr og yngre 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Carli Mark  2002  Durup IF            1:30.74   
Isabella Bach  2002  Holstebro SvÝmme Club            1:30.89   
Pernille Koch Sinding  2002  Herning SvÝmmeklub            1:31.52   
Amalie Vilstrup  2002  Herning SvÝmmeklub            1:35.37   
Karoline SÝrensen  2002  Thisted SvÝmmeklub            1:39.07   
Frederikke Kruse  2002  Herning SvÝmmeklub            1:39.80   
Cecilie Thuesen  2002  Herning SvÝmmeklub            1:41.39   
Line Reeslev  2002  Viborg SvÝmme Klub            1:44.03   
Anna Mosegaard  2002  Herning SvÝmmeklub            1:47.78   
10  Maja Fjord Kristensen  2002  Herning SvÝmmeklub            1:48.87   
11  Clara GrÝnkjśr  2002  Thisted SvÝmmeklub            1:52.06   
12  Matilde Rahbek Hansen  2002  Viborg SvÝmme Klub            1:56.70   
13  Maja SvendsgŚrd  2002  Struer SvÝmmeklub            2:08.79   
Alberte Schnieber Klausen  2002  Herning SvÝmmeklub            DNS   
Alberte Birkemose Winding  2009  Herning SvÝmmeklub            DSQ  Ej berÝring v 50 m 
Camilla S Mortensen  2003  Struer SvÝmmeklub            DSQ  svÝm pŚ mave v 50m 
Louise Houe Andersen  2003  Viborg SvÝmme Klub            DSQ  ej fors bev v 75m 
Maja ōstergaard Jensen  2002  Herning SvÝmmeklub            DSQ  svÝm pŚ mave v 50m 
Selma Pruzljanin  2003  Thisted SvÝmmeklub            DSQ  ej berÝr v 50m 
                     
 
LÝb 37, 100m RygsvÝmning Damer, Finaler 12 - 13 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Nanna Kibsgaard Madsen  2000  Struer SvÝmmeklub            1:13.95   
Louise SÝrensen  2000  Thisted SvÝmmeklub            1:14.50   
Smilla Lyhne  2000  Thisted SvÝmmeklub            1:14.91   
Emma Bugge Fynbo  2001  Holstebro SvÝmme Club            1:15.68   
Anna Mathiesen  2000  Thisted SvÝmmeklub            1:18.74   
Amalie SÝby Mortensen  2001  Herning SvÝmmeklub            1:20.98   
Anne Sofie SÝlvkjśr  2000  Thisted SvÝmmeklub            1:21.25   
Maria Cleman Hatting  2001  Struer SvÝmmeklub            1:21.68   
Mette HÝgild Svane  2000  Herning SvÝmmeklub            1:22.07   
10  Freya R. Andersen  2000  Vildbjerg SvÝmmeklub            1:24.68   
11  Elisabeth Pedersen  2000  Skive SvÝmmeklub Poseidon            1:29.00   
12  Josefine Dalsgaard  2000  Viborg SvÝmme Klub            1:29.49   
13  Camille Lindhard Jensen  2000  Skive SvÝmmeklub Poseidon            1:32.19   
14  Elisa Rytter  2001  Skive SvÝmmeklub Poseidon            1:33.01  OD2 
15  Camilla Veile  2000  Durup IF            1:33.26  OD2 
15  Caroline Clausen  2000  Herning SvÝmmeklub            1:33.26  OD1 
17  Linda Strunge  2000  Herning SvÝmmeklub            1:33.49   
18  Signe Laugesen  2001  Vildbjerg SvÝmmeklub            1:34.14   
19  Sofie Rahbek Hansen  2000  Viborg SvÝmme Klub            1:36.39   
20  Line Mia Jensen  2000  Herning SvÝmmeklub            1:37.01   
21  Laura Gam  2001  Herning SvÝmmeklub            1:38.11   
22  Julie Geertsen Lund  2001  Holstebro SvÝmme Club            1:39.51   
23  Line Teilberg Madsen  2000  Thisted SvÝmmeklub            1:41.05   
24  Helene Levring Andersen  2001  Viborg SvÝmme Klub            1:42.42   
25  Christina Berggren Munch  2001  Struer SvÝmmeklub            1:49.66   
26  Sofie Astrup  2001  Struer SvÝmmeklub            1:55.75   
Anna Wenzell  2001  Herning SvÝmmeklub            DNS   
Maria MÝller Jensen  2001  Herning SvÝmmeklub            DNS   
Xanthine Aalbers  2000  Skive SvÝmmeklub Poseidon            DSQ  ej forsat bev v 50m 
                     
 
LÝb 37, 100m RygsvÝmning Damer, Finaler 14 - 15 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Laura Glerup Jensen  1998  Durup IF            1:08.56   
Maja Sandholm Pedersen  1998  Struer SvÝmmeklub            1:16.66   
Lśrke Harksen Nehmdahl  1999  Viborg SvÝmme Klub            1:17.33   
Anette Krog Poulsen  1999  Thisted SvÝmmeklub            1:17.64   
Trine Guldberg  1999  Herning SvÝmmeklub            1:17.96   
Christie PrÝhl  1998  Viborg SvÝmme Klub            1:18.21   
Sofie Poulsen  1999  Thisted SvÝmmeklub            1:25.89   
Maria Behnk Solnśs  1998  Durup IF            1:33.01  OD1 
Caroline Thimm  1999  Herning SvÝmmeklub            1:42.56   
Ida Lykke Therkildsen  1999  Herning SvÝmmeklub            DNS   
Sarah Andersen  1999  Thisted SvÝmmeklub            DSQ  ej fors bev v 50m 
                     
 
LÝb 37, 100m RygsvÝmning Damer, Finaler 16 - 113 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Pernille Krog Poulsen  1995  Thisted SvÝmmeklub            1:15.20   
Malene Madsen  1997  Egvad SvÝmmeklub            1:19.51   
Line Hatting  1996  Struer SvÝmmeklub            1:25.19   
Jeppe Marquardt Smedegaar  1996  Durup IF            DNS   
                     
 
LÝb 38, 100m RygsvÝmning Herrer, Finaler 11 Śr og yngre 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Mads Kloster  2002  Thisted SvÝmmeklub            1:34.59   
Nicki Kjellerup Andersen  2002  Herning SvÝmmeklub            1:37.12   
Filip CederstrÝm  2002  Holstebro SvÝmme Club            1:37.35   
Christoffer E. Jacobsen  2004  Viborg SvÝmme Klub            1:40.03   
Lukas Risbjerg Andersen  2002  Vildbjerg SvÝmmeklub            1:45.11   
Mathias Mortensen  2002  Herning SvÝmmeklub            1:46.78   
Gustav FlÝche Fuglsang  2002  Viborg SvÝmme Klub            1:49.95   
Rasmus Axholdt  2002  Herning SvÝmmeklub            1:50.49   
Ejnar Truelsen  2002  Herning SvÝmmeklub            1:53.66   
Victor Bech  2002  Thisted SvÝmmeklub            DNS   
Oliver Tang Skov  2002  Thisted SvÝmmeklub            DSQ  Ej fors bev v 25m 
                     
 
LÝb 38, 100m RygsvÝmning Herrer, Finaler 12 - 13 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Mikkel Thagaard Jakobsen  2000  Struer SvÝmmeklub            1:16.65   
Casper Christiansen  2000  Holstebro SvÝmme Club            1:19.14   
Rasmus NÝrfjand  2000  Holstebro SvÝmme Club            1:21.68   
Lucas Christoffersen  2000  Herning SvÝmmeklub            1:22.14   
Jens SÝrensen  2001  Herning SvÝmmeklub            1:23.16   
Oliver Bech  2000  Thisted SvÝmmeklub            1:28.51   
Tobias Lyngvig  2000  Holstebro SvÝmme Club            1:28.52   
Oliver Veile  2001  Durup IF            1:31.06   
Sebastian Leimbeck  2001  Viborg SvÝmme Klub            1:31.85   
10  Victor Bjerre  2001  Herning SvÝmmeklub            1:34.02   
11  Mikkel Weis KallesÝe  2000  Viborg SvÝmme Klub            1:34.50   
12  Oliver Widemann Bache  2001  Viborg SvÝmme Klub            1:35.16   
13  Jeppe Stensfeldt  2000  Herning SvÝmmeklub            1:36.02   
14  Laurits Pedersen  2001  Thisted SvÝmmeklub            1:44.90   
15  Johannes Wemmelund  2001  Herning SvÝmmeklub            1:46.82   
Christian Houe Andersen  2000  Viborg SvÝmme Klub            DSQ  svÝm pŚ mave v 25m 
Magnus A H Christensen  2001  Holstebro SvÝmme Club            DSQ  udsvÝm pŚ mave v 50m 
                     
 
LÝb 38, 100m RygsvÝmning Herrer, Finaler 14 - 15 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Michael Terp Olesen  1999  Struer SvÝmmeklub            1:05.70   
Thomas Thingstrup Mehlsen  1999  Herning SvÝmmeklub            1:11.83   
Kasper Levring Andersen  1998  Viborg SvÝmme Klub            1:12.03   
Sebastian Lodahl  1999  Herning SvÝmmeklub            1:13.20   
Peter Enevold SÝrensen  1998  Thisted SvÝmmeklub            1:13.82   
SÝren B. Jeppesen  1999  Vildbjerg SvÝmmeklub            1:15.87   
Alfred Bentzen  1999  Viborg SvÝmme Klub            1:17.70   
William Kaaber  1999  Struer SvÝmmeklub            1:19.20   
Arnas Jefimanka  1999  Herning SvÝmmeklub            1:20.42   
10  Jonas Utoft  1998  Skive SvÝmmeklub Poseidon            1:23.66   
11  Anders N Pedersen  1999  Struer SvÝmmeklub            1:25.91   
12  Christian Mangaard  1999  Viborg SvÝmme Klub            1:27.13   
13  Johan Rasmussen  1999  Viborg SvÝmme Klub            1:34.44   
14  Marcus HÝrup  1999  Skive SvÝmmeklub Poseidon            1:45.33   
Dinand Aalbers  1998  Skive SvÝmmeklub Poseidon            DNS   
Jacob Schultz  1999  Holstebro SvÝmme Club            DNS   
Laurits Kaaber  1999  Struer SvÝmmeklub            DNS   
Andreas Knage  1998  Viborg SvÝmme Klub            DSQ  Tyvstart 
Mads F Nielsen  1999  Durup IF            DSQ  Ej fors bev v 75m 
                     
 
LÝb 38, 100m RygsvÝmning Herrer, Finaler 16 - 113 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Rasmus JÝrgensen  1996  Viborg SvÝmme Klub            1:09.21   
Alex Terp  1997  Struer SvÝmmeklub            1:11.26   
Jesper Langbo Christensen  1997  Videbśk SvÝmme Club            1:28.52   
Martin LÝnstrup  1993  Struer SvÝmmeklub            1:35.98   
                     
 
LÝb 39, 400m Medley Damer, Finaler 12 - 13 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    100m  200m  300m    OpnŚet  Status 











 
Helena Rosendahl Bach  2000  Holstebro SvÝmme Club            5:43.33   
Laura Davidsen Nielsen  2000  Viborg SvÝmme Klub            6:31.01   
Sarah Bryld Jensen  2001  Egvad SvÝmmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
LÝb 39, 400m Medley Damer, Finaler 14 - 15 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    100m  200m  300m    OpnŚet  Status 











 
Ida Kristensen  1998  Viborg SvÝmme Klub            5:38.76   
Johanne Laursen  1999  Holstebro SvÝmme Club            5:39.94   
Laura Glerup Jensen  1998  Durup IF            5:40.85   
Camilla Puk Jensen  1998  Herning SvÝmmeklub            6:07.47   
                     
 
LÝb 39, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 113 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    100m  200m  300m    OpnŚet  Status 











 
Maja Emilia Larsen  1994  Egvad SvÝmmeklub            6:15.45   
Line Hatting  1996  Struer SvÝmmeklub            6:20.67   
                     
 
LÝb 40, 400m Medley Herrer, Finaler 12 - 13 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    100m  200m  300m    OpnŚet  Status 











 
Jens SÝrensen  2001  Herning SvÝmmeklub            6:00.26   
Mikkel Kristensen  2000  Viborg SvÝmme Klub            7:03.27   
Oliver Widemann Bache  2001  Viborg SvÝmme Klub            DNS   
                     
 
LÝb 40, 400m Medley Herrer, Finaler 14 - 15 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    100m  200m  300m    OpnŚet  Status 











 
Michael Terp Olesen  1999  Struer SvÝmmeklub            5:05.70   
SÝren B. Jeppesen  1999  Vildbjerg SvÝmmeklub            5:45.24   
Mathias Kśr  1999  Struer SvÝmmeklub            5:56.57   
                     
 
LÝb 40, 400m Medley Herrer, Finaler 16 - 113 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    100m  200m  300m    OpnŚet  Status 











 
Casper Trier Jensen  1996  Struer SvÝmmeklub            5:11.79   
Martin LÝnstrup  1993  Struer SvÝmmeklub            6:55.10   
                     
 
LÝb 41, 50m FrisvÝmning Damer, Finaler 11 Śr og yngre 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Pernille Koch Sinding  2002  Herning SvÝmmeklub            35.18  OD1 
Thea SÝe Bach  2002  Thisted SvÝmmeklub            36.29   
Amalie Vilstrup  2002  Herning SvÝmmeklub            37.43   
Isabella Bach  2002  Holstebro SvÝmme Club            37.62   
Karoline SÝrensen  2002  Thisted SvÝmmeklub            38.85   
Carli Mark  2002  Durup IF            38.93  OD1 
Line Reeslev  2002  Viborg SvÝmme Klub            38.93  OD2 
Frederikke Kruse  2002  Herning SvÝmmeklub            39.40   
Louise Houe Andersen  2003  Viborg SvÝmme Klub            39.77   
10  Rebecca E. Jakobsen  2003  Viborg SvÝmme Klub            42.05   
11  Amalie Kristensen  2003  Herning SvÝmmeklub            42.48   
12  Louise Eg Larsen  2002  Herning SvÝmmeklub            43.76   
13  Clara GrÝnkjśr  2002  Thisted SvÝmmeklub            44.39   
14  Anna Mosegaard  2002  Herning SvÝmmeklub            44.57   
15  Maja ōstergaard Jensen  2002  Herning SvÝmmeklub            44.85   
16  Maja Fjord Kristensen  2002  Herning SvÝmmeklub            45.44   
17  Selma Pruzljanin  2003  Thisted SvÝmmeklub            46.69   
18  Alberte Birkemose Winding  2009  Herning SvÝmmeklub            46.93   
19  Camilla Kjśr  2003  Thisted SvÝmmeklub            47.41   
20  Alberte Schnieber Klausen  2002  Herning SvÝmmeklub            48.13   
21  Matilde Rahbek Hansen  2002  Viborg SvÝmme Klub            50.31   
22  Camilla S Mortensen  2003  Struer SvÝmmeklub            50.99   
23  Maja SvendsgŚrd  2002  Struer SvÝmmeklub            57.45   
                     
 
LÝb 41, 50m FrisvÝmning Damer, Finaler 12 - 13 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Nanna Kibsgaard Madsen  2000  Struer SvÝmmeklub            29.70   
Mathilde Snitgaard  2000  Struer SvÝmmeklub            30.29   
Smilla Lyhne  2000  Thisted SvÝmmeklub            30.72   
Amalie SÝby Mortensen  2001  Herning SvÝmmeklub            32.03   
Maria Cleman Hatting  2001  Struer SvÝmmeklub            33.30  OD2 
Mette HÝgild Svane  2000  Herning SvÝmmeklub            33.30   
Caroline Clausen  2000  Herning SvÝmmeklub            33.91   
Anna Mathiesen  2000  Thisted SvÝmmeklub            34.55   
Kathrine Fog  2000  Viborg SvÝmme Klub            35.18  OD2 
10  Olivia Poulsen  2001  Skive SvÝmmeklub Poseidon            35.86   
11  Elisabeth Pedersen  2000  Skive SvÝmmeklub Poseidon            35.97   
12  Line Mia Jensen  2000  Herning SvÝmmeklub            36.02   
13  Freya R. Andersen  2000  Vildbjerg SvÝmmeklub            36.04   
14  Camille Lindhard Jensen  2000  Skive SvÝmmeklub Poseidon            36.59   
15  Iben Damsgaard  2000  Durup IF            36.62   
16  Signe Laugesen  2001  Vildbjerg SvÝmmeklub            36.98   
17  Camilla Veile  2000  Durup IF            37.36   
18  Elisa Rytter  2001  Skive SvÝmmeklub Poseidon            37.92   
19  Thilde Rud Iversen  2001  Holstebro SvÝmme Club            37.93   
20  Helene Marie S. Andersen  2001  Viborg SvÝmme Klub            38.20   
21  Xanthine Aalbers  2000  Skive SvÝmmeklub Poseidon            38.55   
22  Linda Strunge  2000  Herning SvÝmmeklub            39.05   
23  Line Teilberg Madsen  2000  Thisted SvÝmmeklub            39.37   
24  Sofie Rahbek Hansen  2000  Viborg SvÝmme Klub            40.37   
25  Natashja Hansen  2001  Egvad SvÝmmeklub            40.72   
26  Anne Sofie Brodersen  2001  Thisted SvÝmmeklub            42.15   
27  Helene Levring Andersen  2001  Viborg SvÝmme Klub            43.63   
28  Signe Dahl Johansen  2001  Herning SvÝmmeklub            45.33   
29  Christina Berggren Munch  2001  Struer SvÝmmeklub            45.46   
30  Sofie Astrup  2001  Struer SvÝmmeklub            46.45   
Anna Wenzell  2001  Herning SvÝmmeklub            DNS   
Maria MÝller Jensen  2001  Herning SvÝmmeklub            DNS   
                     
 
LÝb 41, 50m FrisvÝmning Damer, Finaler 14 - 15 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Laura Glerup Jensen  1998  Durup IF            28.69   
Maja Sandholm Pedersen  1998  Struer SvÝmmeklub            30.48   
Christie PrÝhl  1998  Viborg SvÝmme Klub            31.01   
Ida Kristensen  1998  Viborg SvÝmme Klub            31.35  OD1 
Sarah Andersen  1999  Thisted SvÝmmeklub            31.35  OD2 
Helena Rasmussen  1998  Herning SvÝmmeklub            31.60   
Johanne Laursen  1999  Holstebro SvÝmme Club            32.69   
Ani FrÝslev Hansen  1998  Durup IF            32.70  OD1 
Lisa Terp  1999  Struer SvÝmmeklub            33.65   
10  Maren Bielefeldt  1999  Holstebro SvÝmme Club            33.89   
11  Maria Behnk Solnśs  1998  Durup IF            37.64   
12  Karla-Johanne Bangsholt  1998  Durup IF            40.14   
13  Caroline Thimm  1999  Herning SvÝmmeklub            44.35   
Ida Lykke Therkildsen  1999  Herning SvÝmmeklub            DNS   
Lasse Linaa Libak  1999  Egvad SvÝmmeklub            DNS   
Lśrke Harksen Nehmdahl  1999  Viborg SvÝmme Klub            DNS   
Mathilde Clausen  1998  Herning SvÝmmeklub            DNS   
                     
 
LÝb 41, 50m FrisvÝmning Damer, Finaler 16 - 113 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Malene Madsen  1997  Egvad SvÝmmeklub            29.37   
Mai Rossau Noer  1997  Struer SvÝmmeklub            30.26   
Line Hatting  1996  Struer SvÝmmeklub            32.45   
Pernille Krog Poulsen  1995  Thisted SvÝmmeklub            32.52   
Malene Lauridsen  1995  Egvad SvÝmmeklub            38.91   
Jeppe Marquardt Smedegaar  1996  Durup IF            DNS   
                     
 
LÝb 42, 50m FrisvÝmning Herrer, Finaler 11 Śr og yngre 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Mads Kloster  2002  Thisted SvÝmmeklub            33.49   
Julius Henriksen  2002  Holstebro SvÝmme Club            37.34   
Mathias Mortensen  2002  Herning SvÝmmeklub            37.80   
Nicki Kjellerup Andersen  2002  Herning SvÝmmeklub            38.25   
Filip CederstrÝm  2002  Holstebro SvÝmme Club            39.16   
Oliver Tang Skov  2002  Thisted SvÝmmeklub            39.84   
Gustav FlÝche Fuglsang  2002  Viborg SvÝmme Klub            39.97   
Rasmus Langgaard  2002  Vildbjerg SvÝmmeklub            41.12   
Lukas Risbjerg Andersen  2002  Vildbjerg SvÝmmeklub            42.23   
10  Christoffer E. Jacobsen  2004  Viborg SvÝmme Klub            42.27   
11  Sebastian Veile  2003  Durup IF            42.63   
12  Paw Jensby Madsen  2002  Thisted SvÝmmeklub            44.48   
13  Rasmus Axholdt  2002  Herning SvÝmmeklub            44.49   
14  Ejnar Truelsen  2002  Herning SvÝmmeklub            48.38   
15  Oliver Dalsgaard  2004  Viborg SvÝmme Klub            53.65   
Victor Bech  2002  Thisted SvÝmmeklub            DNS   
Thomas F. Nielsen  2002  Thisted SvÝmmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
LÝb 42, 50m FrisvÝmning Herrer, Finaler 12 - 13 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Mikkel Thagaard Jakobsen  2000  Struer SvÝmmeklub            30.62   
Anders Thingstrup Mehlsen  2001  Herning SvÝmmeklub            32.01   
Lucas Christoffersen  2000  Herning SvÝmmeklub            32.07   
Oliver Bech  2000  Thisted SvÝmmeklub            32.87   
Mikkel Weis KallesÝe  2000  Viborg SvÝmme Klub            35.00   
Tobias Lyngvig  2000  Holstebro SvÝmme Club            35.74   
Jeppe Stensfeldt  2000  Herning SvÝmmeklub            36.24   
Christian Hovmark  2001  Thisted SvÝmmeklub            36.42   
Victor Bjerre  2001  Herning SvÝmmeklub            36.72   
10  Oliver Veile  2001  Durup IF            36.91   
11  Sebastian Leimbeck  2001  Viborg SvÝmme Klub            37.60   
12  AsbjÝrn N. Brynningsen  2000  Egvad SvÝmmeklub            38.10   
13  Anders Storgaard Nielsen  2000  Thisted SvÝmmeklub            40.31   
14  Oliver Widemann Bache  2001  Viborg SvÝmme Klub            40.37   
15  Laurits Pedersen  2001  Thisted SvÝmmeklub            40.64   
16  Magnus A H Christensen  2001  Holstebro SvÝmme Club            40.88   
17  Magnus Thorhauge  2001  Thisted SvÝmmeklub            41.39   
18  Johannes Wemmelund  2001  Herning SvÝmmeklub            42.68   
19  Christian Houe Andersen  2000  Viborg SvÝmme Klub            44.54   
20  Philip HÝrup  2001  Skive SvÝmmeklub Poseidon            46.62   
Mathias Rasmussen  2001  Holstebro SvÝmme Club            DNS   
Niklas B. Kokholm  2001  Vildbjerg SvÝmmeklub            DNS   
                     
 
LÝb 42, 50m FrisvÝmning Herrer, Finaler 14 - 15 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Michael Terp Olesen  1999  Struer SvÝmmeklub            26.39   
Arnas Jefimanka  1999  Herning SvÝmmeklub            28.73   
Laurits Kaaber  1999  Struer SvÝmmeklub            28.93   
Peter Enevold SÝrensen  1998  Thisted SvÝmmeklub            28.96   
William Kaaber  1999  Struer SvÝmmeklub            28.96   
Alfred Bentzen  1999  Viborg SvÝmme Klub            29.57   
Mathias Kśr  1999  Struer SvÝmmeklub            29.74   
Jonas Andersen  1999  Struer SvÝmmeklub            29.90   
Kasper Levring Andersen  1998  Viborg SvÝmme Klub            30.10   
10  Frederik NÝrgaard  1999  Skive SvÝmmeklub Poseidon            30.12   
11  Sebastian Lodahl  1999  Herning SvÝmmeklub            30.14   
12  Anders H SÝrensen  1998  Struer SvÝmmeklub            30.23   
13  SÝren B. Jeppesen  1999  Vildbjerg SvÝmmeklub            30.76   
14  Anders N Pedersen  1999  Struer SvÝmmeklub            31.03   
15  Jens Grarup  1999  Herning SvÝmmeklub            32.09   
16  Jonas Utoft  1998  Skive SvÝmmeklub Poseidon            32.75   
17  Christian Mangaard  1999  Viborg SvÝmme Klub            32.79   
18  Johan Rasmussen  1999  Viborg SvÝmme Klub            33.71   
19  Andreas Knage  1998  Viborg SvÝmme Klub            34.21   
20  Kristian Ravnborg  1999  Struer SvÝmmeklub            34.26   
21  Jeppe Soelberg Nielsen  1999  Viborg SvÝmme Klub            34.93   
22  Mads F Nielsen  1999  Durup IF            36.74   
23  Ruben HÝjegaard Andreasen  1998  Thisted SvÝmmeklub            37.42   
24  Marcus HÝrup  1999  Skive SvÝmmeklub Poseidon            39.75   
25  Kristian Avnskov Pedersen  1999  Durup IF            39.97   
Dinand Aalbers  1998  Skive SvÝmmeklub Poseidon            DNS   
Jacob Schultz  1999  Holstebro SvÝmme Club            DNS   
Jonas Kongerslev  1999  Holstebro SvÝmme Club            DNS   
Peter Lauridsen  1999  Egvad SvÝmmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
LÝb 42, 50m FrisvÝmning Herrer, Finaler 16 - 113 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Casper Iversen  1991  Herning SvÝmmeklub            24.50   
Rasmus JÝrgensen  1996  Viborg SvÝmme Klub            27.41   
Casper Trier Jensen  1996  Struer SvÝmmeklub            27.59   
Alex Terp  1997  Struer SvÝmmeklub            28.13   
Martin LÝnstrup  1993  Struer SvÝmmeklub            31.72   
Jesper Langbo Christensen  1997  Videbśk SvÝmme Club            32.06   
                     
 
LÝb 43, 200m Medley Damer, Finaler 11 Śr og yngre 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m  100m  150m    OpnŚet  Status 











 
Thea SÝe Bach  2002  Thisted SvÝmmeklub            3:19.97   
Pernille Koch Sinding  2002  Herning SvÝmmeklub            3:22.99   
Amalie Vilstrup  2002  Herning SvÝmmeklub            3:23.44   
Isabella Bach  2002  Holstebro SvÝmme Club            3:24.72   
Cecilie Thuesen  2002  Herning SvÝmmeklub            3:41.12   
Elisabeth SÝlvkjśr  2002  Thisted SvÝmmeklub            3:46.39   
Selma Pruzljanin  2003  Thisted SvÝmmeklub            3:52.90   
Maja SvendsgŚrd  2002  Struer SvÝmmeklub            4:30.39   
Louise Eg Larsen  2002  Herning SvÝmmeklub            DNS   
Frederikke Kruse  2002  Herning SvÝmmeklub            DSQ  Ej fors bev v 75m 
Louise Houe Andersen  2003  Viborg SvÝmme Klub            DSQ  Ej fors bev v 75m 
                     
 
LÝb 43, 200m Medley Damer, Finaler 12 - 13 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m  100m  150m    OpnŚet  Status 











 
Emma Bugge Fynbo  2001  Holstebro SvÝmme Club            2:42.33   
Mathilde Snitgaard  2000  Struer SvÝmmeklub            2:43.28   
Helena Rosendahl Bach  2000  Holstebro SvÝmme Club            2:43.51   
Louise SÝrensen  2000  Thisted SvÝmmeklub            2:44.21   
Anne Sofie SÝlvkjśr  2000  Thisted SvÝmmeklub            2:51.15   
Mette HÝgild Svane  2000  Herning SvÝmmeklub            2:53.28   
Amalie SÝby Mortensen  2001  Herning SvÝmmeklub            3:00.67   
Maria Cleman Hatting  2001  Struer SvÝmmeklub            3:03.21   
Olivia Poulsen  2001  Skive SvÝmmeklub Poseidon            3:15.56   
10  Kathrine Fog  2000  Viborg SvÝmme Klub            3:18.02   
11  Line Mia Jensen  2000  Herning SvÝmmeklub            3:22.75   
12  Laura Gam  2001  Herning SvÝmmeklub            3:23.18   
13  Linda Strunge  2000  Herning SvÝmmeklub            3:23.86   
14  Signe Laugesen  2001  Vildbjerg SvÝmmeklub            3:29.13   
15  Thilde Rud Iversen  2001  Holstebro SvÝmme Club            3:29.57   
16  Sofie Rahbek Hansen  2000  Viborg SvÝmme Klub            3:40.46   
17  Natashja Hansen  2001  Egvad SvÝmmeklub            4:00.13   
Elisabeth Pedersen  2000  Skive SvÝmmeklub Poseidon            DNS   
Julie Geertsen Lund  2001  Holstebro SvÝmme Club            DSQ  Ej fors bev v 75m 
                     
 
LÝb 43, 200m Medley Damer, Finaler 14 - 15 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m  100m  150m    OpnŚet  Status 











 
Maja Sandholm Pedersen  1998  Struer SvÝmmeklub            2:40.79   
Sarah Andersen  1999  Thisted SvÝmmeklub            2:43.71   
Anette Krog Poulsen  1999  Thisted SvÝmmeklub            2:50.24   
Sofie Poulsen  1999  Thisted SvÝmmeklub            2:54.48   
Christie PrÝhl  1998  Viborg SvÝmme Klub            2:54.59   
Maren Bielefeldt  1999  Holstebro SvÝmme Club            3:04.90   
Caroline Thimm  1999  Herning SvÝmmeklub            DNS   
Lasse Linaa Libak  1999  Egvad SvÝmmeklub            DNS   
Lśrke Harksen Nehmdahl  1999  Viborg SvÝmme Klub            DNS   
                     
 
LÝb 43, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 113 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m  100m  150m    OpnŚet  Status 











 
Mai Rossau Noer  1997  Struer SvÝmmeklub            2:50.38   
Pernille Krog Poulsen  1995  Thisted SvÝmmeklub            2:52.28   
Maja Emilia Larsen  1994  Egvad SvÝmmeklub            2:58.62   
Line Hatting  1996  Struer SvÝmmeklub            3:00.58   
                     
 
LÝb 44, 200m Medley Herrer, Finaler 11 Śr og yngre 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m  100m  150m    OpnŚet  Status 











 
Mads Kloster  2002  Thisted SvÝmmeklub            3:30.01   
Mathias Mortensen  2002  Herning SvÝmmeklub            DSQ  asyn arme v 40m 
                     
 
LÝb 44, 200m Medley Herrer, Finaler 12 - 13 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m  100m  150m    OpnŚet  Status 











 
Mikkel Thagaard Jakobsen  2000  Struer SvÝmmeklub            2:45.60   
Casper Christiansen  2000  Holstebro SvÝmme Club            2:49.97   
Jens SÝrensen  2001  Herning SvÝmmeklub            2:51.01   
Rasmus NÝrfjand  2000  Holstebro SvÝmme Club            3:02.46   
Lucas Christoffersen  2000  Herning SvÝmmeklub            3:04.83   
Anders Thingstrup Mehlsen  2001  Herning SvÝmmeklub            3:07.38   
Victor Bjerre  2001  Herning SvÝmmeklub            3:13.29   
Jeppe Stensfeldt  2000  Herning SvÝmmeklub            3:29.55   
Mikkel Weis KallesÝe  2000  Viborg SvÝmme Klub            3:32.53   
10  Sebastian Leimbeck  2001  Viborg SvÝmme Klub            3:36.95   
Mathias Rasmussen  2001  Holstebro SvÝmme Club            DNS   
Christian Houe Andersen  2000  Viborg SvÝmme Klub            DSQ  afs pŚ bryst v ryg 
Laurits Pedersen  2001  Thisted SvÝmmeklub            DSQ  afs ryg pŚ mave 
                     
 
LÝb 44, 200m Medley Herrer, Finaler 14 - 15 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m  100m  150m    OpnŚet  Status 











 
Michael Terp Olesen  1999  Struer SvÝmmeklub            2:25.72   
Thomas Thingstrup Mehlsen  1999  Herning SvÝmmeklub            2:38.62   
SÝren B. Jeppesen  1999  Vildbjerg SvÝmmeklub            2:46.07   
Arnas Jefimanka  1999  Herning SvÝmmeklub            2:49.13   
Peter Enevold SÝrensen  1998  Thisted SvÝmmeklub            2:50.65   
Mark Jensby Madsen  1999  Thisted SvÝmmeklub            2:51.54   
Mathias Kśr  1999  Struer SvÝmmeklub            2:51.66   
Frederik NÝrgaard  1999  Skive SvÝmmeklub Poseidon            2:55.01   
Christian Mangaard  1999  Viborg SvÝmme Klub            3:09.12   
10  Peter Lauridsen  1999  Egvad SvÝmmeklub            3:16.57   
11  Jeppe Soelberg Nielsen  1999  Viborg SvÝmme Klub            3:31.04   
Lasse Linaa Libak  1999  Egvad SvÝmmeklub            DNS   
                     
 
LÝb 44, 200m Medley Herrer, Finaler 16 - 113 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m  100m  150m    OpnŚet  Status 











 
Casper Trier Jensen  1996  Struer SvÝmmeklub            2:28.13   
Martin LÝnstrup  1993  Struer SvÝmmeklub            3:12.46   
                     
 
LÝb 45, 50m BrystsvÝmning Damer, Finaler 11 Śr og yngre 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Amalie Vilstrup  2002  Herning SvÝmmeklub            48.57   
Alberte Schnieber Klausen  2002  Herning SvÝmmeklub            49.06   
Pernille Koch Sinding  2002  Herning SvÝmmeklub            50.65   
Louise Eg Larsen  2002  Herning SvÝmmeklub            51.59   
Cecilie Thuesen  2002  Herning SvÝmmeklub            52.49   
Line Reeslev  2002  Viborg SvÝmme Klub            53.57   
Karoline SÝrensen  2002  Thisted SvÝmmeklub            53.81   
Camilla S Mortensen  2003  Struer SvÝmmeklub            53.98   
Elisabeth SÝlvkjśr  2002  Thisted SvÝmmeklub            54.28   
Maja ōstergaard Jensen  2002  Herning SvÝmmeklub            54.28   
11  Amalie Kristensen  2003  Herning SvÝmmeklub            54.48  OD2 
11  Carli Mark  2002  Durup IF            54.48  OD1 
13  Alberte Birkemose Winding  2009  Herning SvÝmmeklub            58.27   
14  Selma Pruzljanin  2003  Thisted SvÝmmeklub            58.79   
15  Frederikke Kruse  2002  Herning SvÝmmeklub            59.29   
16  Maja Fjord Kristensen  2002  Herning SvÝmmeklub            1:01.77   
17  Anna Mosegaard  2002  Herning SvÝmmeklub            1:02.85   
18  Camilla Kjśr  2003  Thisted SvÝmmeklub            1:04.42   
19  Maja SvendsgŚrd  2002  Struer SvÝmmeklub            1:17.35   
Clara GrÝnkjśr  2002  Thisted SvÝmmeklub            DSQ  1 hŚnd v afslutning 
Rebecca E. Jakobsen  2003  Viborg SvÝmme Klub            DSQ  ej samt ber v 25m 
                     
 
LÝb 45, 50m BrystsvÝmning Damer, Finaler 12 - 13 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Mathilde Snitgaard  2000  Struer SvÝmmeklub            39.64   
Anne Sofie SÝlvkjśr  2000  Thisted SvÝmmeklub            40.08   
Louise SÝrensen  2000  Thisted SvÝmmeklub            41.28   
Nanna Kibsgaard Madsen  2000  Struer SvÝmmeklub            42.75   
Olivia Poulsen  2001  Skive SvÝmmeklub Poseidon            44.37   
Anna Mathiesen  2000  Thisted SvÝmmeklub            45.76   
Josefine Dalsgaard  2000  Viborg SvÝmme Klub            46.13   
Freya R. Andersen  2000  Vildbjerg SvÝmmeklub            46.62   
Laura Gam  2001  Herning SvÝmmeklub            47.41   
10  Laura Davidsen Nielsen  2000  Viborg SvÝmme Klub            47.80   
11  Amalie SÝby Mortensen  2001  Herning SvÝmmeklub            47.83   
12  Camilla Veile  2000  Durup IF            48.66   
13  Camille Lindhard Jensen  2000  Skive SvÝmmeklub Poseidon            49.33   
14  Helene Marie S. Andersen  2001  Viborg SvÝmme Klub            49.52   
15  Thilde Rud Iversen  2001  Holstebro SvÝmme Club            50.61   
16  Linda Strunge  2000  Herning SvÝmmeklub            51.65   
17  Xanthine Aalbers  2000  Skive SvÝmmeklub Poseidon            52.91   
18  Helene Levring Andersen  2001  Viborg SvÝmme Klub            54.48   
19  Natashja Hansen  2001  Egvad SvÝmmeklub            55.22   
20  Julie Geertsen Lund  2001  Holstebro SvÝmme Club            57.11   
21  Sofie Astrup  2001  Struer SvÝmmeklub            58.15   
22  Christina Berggren Munch  2001  Struer SvÝmmeklub            1:17.92   
Anna Wenzell  2001  Herning SvÝmmeklub            DNS   
Iben Damsgaard  2000  Durup IF            DNS   
Maria MÝller Jensen  2001  Herning SvÝmmeklub            DNS   
Signe Dahl Johansen  2001  Herning SvÝmmeklub            DNS   
                     
 
LÝb 45, 50m BrystsvÝmning Damer, Finaler 14 - 15 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Maja Sandholm Pedersen  1998  Struer SvÝmmeklub            37.36   
Sofie Poulsen  1999  Thisted SvÝmmeklub            40.27   
Laura Glerup Jensen  1998  Durup IF            40.62   
Helena Rasmussen  1998  Herning SvÝmmeklub            40.76   
Anette Krog Poulsen  1999  Thisted SvÝmmeklub            42.35   
Lisa Terp  1999  Struer SvÝmmeklub            43.83   
Camilla Puk Jensen  1998  Herning SvÝmmeklub            43.97   
Ani FrÝslev Hansen  1998  Durup IF            44.49   
Christie PrÝhl  1998  Viborg SvÝmme Klub            45.49   
10  Karla-Johanne Bangsholt  1998  Durup IF            50.88   
11  Caroline Thimm  1999  Herning SvÝmmeklub            53.49   
Ida Lykke Therkildsen  1999  Herning SvÝmmeklub            DNS   
Lasse Linaa Libak  1999  Egvad SvÝmmeklub            DNS   
Lśrke Harksen Nehmdahl  1999  Viborg SvÝmme Klub            DNS   
Mathilde Clausen  1998  Herning SvÝmmeklub            DNS   
Trine Guldberg  1999  Herning SvÝmmeklub            DNS   
                     
 
LÝb 45, 50m BrystsvÝmning Damer, Finaler 16 - 113 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Malene Madsen  1997  Egvad SvÝmmeklub            45.54   
Line Hatting  1996  Struer SvÝmmeklub            47.20   
Malene Lauridsen  1995  Egvad SvÝmmeklub            53.51   
                     
 
LÝb 46, 50m BrystsvÝmning Herrer, Finaler 11 Śr og yngre 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Filip CederstrÝm  2002  Holstebro SvÝmme Club            47.13   
Gustav FlÝche Fuglsang  2002  Viborg SvÝmme Klub            49.82   
Nicki Kjellerup Andersen  2002  Herning SvÝmmeklub            50.26   
Mads Kloster  2002  Thisted SvÝmmeklub            55.46   
Paw Jensby Madsen  2002  Thisted SvÝmmeklub            58.69   
Rasmus Axholdt  2002  Herning SvÝmmeklub            59.23   
Rasmus Langgaard  2002  Vildbjerg SvÝmmeklub            59.30   
Ejnar Truelsen  2002  Herning SvÝmmeklub            1:00.55   
Oliver Dalsgaard  2004  Viborg SvÝmme Klub            1:01.72   
10  Lukas Risbjerg Andersen  2002  Vildbjerg SvÝmmeklub            1:01.77   
11  Oliver Tang Skov  2002  Thisted SvÝmmeklub            1:03.61   
12  Sebastian Veile  2003  Durup IF            1:08.04   
Victor Bech  2002  Thisted SvÝmmeklub            DNS   
Thomas F. Nielsen  2002  Thisted SvÝmmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
LÝb 46, 50m BrystsvÝmning Herrer, Finaler 12 - 13 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Mikkel Thagaard Jakobsen  2000  Struer SvÝmmeklub            39.92  OD1 
Anders Thingstrup Mehlsen  2001  Herning SvÝmmeklub            46.19   
Christian Hovmark  2001  Thisted SvÝmmeklub            47.35   
Mikkel Kristensen  2000  Viborg SvÝmme Klub            51.15   
AsbjÝrn N. Brynningsen  2000  Egvad SvÝmmeklub            52.18   
Anders Storgaard Nielsen  2000  Thisted SvÝmmeklub            54.69   
Magnus A H Christensen  2001  Holstebro SvÝmme Club            56.82   
Oliver Veile  2001  Durup IF            59.36   
Philip HÝrup  2001  Skive SvÝmmeklub Poseidon            1:00.80   
Niklas B. Kokholm  2001  Vildbjerg SvÝmmeklub            DNS   
Laurits Pedersen  2001  Thisted SvÝmmeklub            DSQ  En hŚnd v afs 
Magnus Thorhauge  2001  Thisted SvÝmmeklub            DSQ  1 hŚnd v vend 
                     
 
LÝb 46, 50m BrystsvÝmning Herrer, Finaler 14 - 15 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Michael Terp Olesen  1999  Struer SvÝmmeklub            35.26   
Jonas Andersen  1999  Struer SvÝmmeklub            36.48   
William Kaaber  1999  Struer SvÝmmeklub            39.09   
SÝren B. Jeppesen  1999  Vildbjerg SvÝmmeklub            39.36   
Laurits Kaaber  1999  Struer SvÝmmeklub            39.41   
Frederik NÝrgaard  1999  Skive SvÝmmeklub Poseidon            39.92  OD2 
Anders H SÝrensen  1998  Struer SvÝmmeklub            40.78   
Anders N Pedersen  1999  Struer SvÝmmeklub            40.87   
Mark Jensby Madsen  1999  Thisted SvÝmmeklub            41.28   
10  Jens Grarup  1999  Herning SvÝmmeklub            42.60   
11  Johan Rasmussen  1999  Viborg SvÝmme Klub            46.88   
12  Kristian Avnskov Pedersen  1999  Durup IF            47.87   
13  Mads F Nielsen  1999  Durup IF            48.31   
14  Jeppe Soelberg Nielsen  1999  Viborg SvÝmme Klub            48.89   
15  Peter Lauridsen  1999  Egvad SvÝmmeklub            49.14   
16  Andreas Knage  1998  Viborg SvÝmme Klub            49.97   
17  Jonas Utoft  1998  Skive SvÝmmeklub Poseidon            51.16   
18  Ruben HÝjegaard Andreasen  1998  Thisted SvÝmmeklub            51.90   
Dinand Aalbers  1998  Skive SvÝmmeklub Poseidon            DNS   
Jacob Schultz  1999  Holstebro SvÝmme Club            DNS   
Jonas Kongerslev  1999  Holstebro SvÝmme Club            DNS   
                     
 
LÝb 46, 50m BrystsvÝmning Herrer, Finaler 16 - 113 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Rasmus JÝrgensen  1996  Viborg SvÝmme Klub            32.62   
Alex Terp  1997  Struer SvÝmmeklub            35.20   
Casper Trier Jensen  1996  Struer SvÝmmeklub            37.52   
Martin LÝnstrup  1993  Struer SvÝmmeklub            44.99   
                     
 
LÝb 47, 4X50m FrisvÝmning Damer, Finaler 0 Śr og śldre 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Struer Damer 1  Struer SvÝmmeklub            2:01.38   
  Mai Rossau Noer  1997      31.07        31.07   
  Maja Sandholm Pedersen  1998                 
  Nanna Kibsgaard Madsen  2000                 
  Mathilde Snitgaard  2000      2:01.38        2:01.38   
                     
Thisted Piger 1  Thisted SvÝmmeklub            2:09.53   
  Pernille Krog Poulsen  1995                 
  Anette Krog Poulsen  1999                 
  Sarah Andersen  1999                 
  Sofie Poulsen  1999      2:09.53        2:09.53   
                     
Thisted Piger 2  Thisted SvÝmmeklub            2:10.00   
  Smilla Lyhne  2000      30.91        30.91   
  Louise SÝrensen  2000                 
  Anne Sofie SÝlvkjśr  2000                 
  Anna Mathiesen  2000      2:10.00        2:10.00   
                     
Piger 1 Viborg  1999  Viborg SvÝmme Klub            2:11.18   
  Christie PrÝhl  1998      32.32        32.32   
  Lśrke Harksen Nehmdahl  1999                 
  Laura Davidsen Nielsen  2000                 
  Ida Kristensen  1998      2:11.18        2:11.18   
                     
Hsc Piger  Holstebro SvÝmme Club            2:15.67   
  Johanne Laursen  1999      32.74        32.74   
  Emma Bugge Fynbo  2001                 
  Maren Bielefeldt  1999                 
  Julie Geertsen Lund  2001      2:15.67        2:15.67   
                     
Stm Talenter 1  Swim Team Midtjylland            2:16.05   
  Line Mia Jensen  2000      38.01        38.01   
  Amalie SÝby Mortensen  2001                 
  Helena Rasmussen  1998                 
  Camilla Puk Jensen  1998      2:16.05        2:16.05   
                     
Durup Piger  Durup IF            2:16.60   
  Ani FrÝslev Hansen  1998      32.43        32.43   
  Iben Damsgaard  2000                 
  Laura Glerup Jensen  1998                 
  Karla-Johanne Bangsholt  1998      2:16.60        2:16.60   
                     
Stm Talenter 4  Swim Team Midtjylland            2:16.60   
        32.43        32.43   
                   
                   
        2:16.60        2:16.60   
                     
Stm Talenter 2  Swim Team Midtjylland            2:17.03   
  Mette HÝgild Svane  2000      33.25        33.25   
  Trine Guldberg  1999                 
  Caroline Clausen  2000                 
  Freya R. Andersen  2000      2:17.03        2:17.03   
                     
10  Struer Damer 3  Struer SvÝmmeklub            2:23.61   
  Lisa Terp  1999      32.73        32.73   
  Maria Cleman Hatting  2001                 
  Christina Berggren Munch  2001                 
  Line Hatting  1996      2:23.61        2:23.61   
                     
11  Stm Talenter 3  Swim Team Midtjylland            2:41.96   
  Amalie Vilstrup  2002      39.46        39.46   
  Laura Gam  2001                 
  Signe Laugesen  2001                 
  Alberte Birkemose Winding  2009      2:41.96        2:41.96   
                     
12  Piger 2 Viborg  2000  Viborg SvÝmme Klub            2:43.14   
  Kathrine Fog  2000      35.57        35.57   
  Helene Levring Andersen  2001                 
  Line Reeslev  2002                 
  Sofie Rahbek Hansen  2000      2:43.14        2:43.14   
                     
13  Stm Talenter 4  2000  Swim Team Midtjylland            2:43.85   
  Linda Strunge  2000      39.59        39.59   
  Caroline Thimm  1999                 
  Pernille Koch Sinding  2002                 
  Louise Eg Larsen  2002      2:43.85        2:43.85   
                     
14  Thisted Piger 3  Thisted SvÝmmeklub            2:47.30   
  Thea SÝe Bach  2002      36.56        36.56   
  Elisabeth SÝlvkjśr  2002                 
  Clara GrÝnkjśr  2002                 
  Karoline SÝrensen  2002      2:47.30        2:47.30   
                     
15  Stm Talenter 6  Swim Team Midtjylland            2:48.29   
  Cecilie Thuesen  2002      39.77        39.77   
  Amalie Kristensen  2003                 
  Signe Dahl Johansen  2001                 
  Frederikke Kruse  2002      2:48.29        2:48.29   
                     
16  Piger Viborg  Viborg SvÝmme Klub            2:51.06   
  Rebecca E. Jakobsen  2003      41.77        41.77   
  Louise Houe Andersen  2003                 
  Matilde Rahbek Hansen  2002                 
  Helene Marie S. Andersen  2001      2:51.06        2:51.06   
                     
17  Thisted Piger 4  Thisted SvÝmmeklub            3:02.19   
  Selma Pruzljanin  2003      48.10        48.10   
  Anne Sofie Brodersen  2001                 
  Line Teilberg Madsen  2000                 
  Camilla Kjśr  2003      3:02.19        3:02.19   
                     
18  Stm Talenter 5  Swim Team Midtjylland            3:04.48   
  Maja ōstergaard Jensen  2002      45.55        45.55   
  Maja Fjord Kristensen  2002                 
  Alberte Schnieber Klausen  2002                 
  Anna Mosegaard  2002      3:04.48        3:04.48   
                     
Poseidon Piger 3  1999  Skive SvÝmmeklub Poseidon            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
LÝb 48, 4X50m FrisvÝmning Herrer, Finaler 0 Śr og śldre 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Struer Herrer 1  1996  Struer SvÝmmeklub            1:48.17   
  Michael Terp Olesen  1999      25.61        25.61   
  Laurits Kaaber  1999                 
  Casper Trier Jensen  1996                 
  Alex Terp  1997      1:48.17        1:48.17   
                     
Stm Talenter 1  Swim Team Midtjylland            1:57.56   
  Thomas Thingstrup Mehlsen  1999      27.65        27.65   
  Arnas Jefimanka  1999                 
  SÝren B. Jeppesen  1999                 
  Sebastian Lodahl  1999      1:57.56        1:57.56   
                     
Struer Dream Team  Struer SvÝmmeklub            1:58.91   
  Mathias Kśr  1999      29.76        29.76   
  Anders H SÝrensen  1998                 
  William Kaaber  1999                 
  Jonas Andersen  1999      1:58.91        1:58.91   
                     
Hsc Drenge 1  Holstebro SvÝmme Club            1:59.41   
  Casper Christiansen  2000      32.10        32.10   
  Rasmus NÝrfjand  2000                 
  Patrick Ulrich Sommer  1988                 
  Chris Christensen  1988      1:59.41        1:59.41   
                     
Stm Talenter 2  Swim Team Midtjylland            2:08.64   
  Lucas Christoffersen  2000      32.14        32.14   
  Jens SÝrensen  2001                 
  Jens Grarup  1999                 
  Anders Thingstrup Mehlsen  2001      2:08.64        2:08.64   
                     
Thisted Drenge 1  Thisted SvÝmmeklub            2:10.33   
  Peter Enevold SÝrensen  1998      29.57        29.57   
  Mark Jensby Madsen  1999                 
  Mads Kloster  2002                 
  Oliver Bech  2000      2:10.33        2:10.33   
                     
Durup Drenge  Durup IF            2:25.05   
  Mads F Nielsen  1999      37.30        37.30   
  Jeppe Smedegaard  1996                 
  Oliver Veile  2001                 
  Kristian Avnskov Pedersen  1999      2:25.05        2:25.05   
                     
Drenge 2 Viborg  1997  Viborg SvÝmme Klub            2:28.63   
  Mikkel Kristensen  2000      38.26        38.26   
  Andreas Knage  1998                 
  Mikkel Weis KallesÝe  2000                 
  Oliver Widemann Bache  2001      2:28.63        2:28.63   
                     
Hsc Drenge 2  Holstebro SvÝmme Club            2:37.09   
  Tobias Lyngvig  2000      37.09        37.09   
  Julius Henriksen  2002                 
  Filip CederstrÝm  2002                 
  Magnus A H Christensen  2001      2:37.09        2:37.09   
                     
10  Stm Talenter 3  Swim Team Midtjylland            2:43.07   
  Nicki Kjellerup Andersen  2002      38.89        38.89   
  Rasmus Langgaard  2002                 
  Jeppe Stensfeldt  2000                 
  Lukas Risbjerg Andersen  2002      2:43.07        2:43.07   
                     
11  Drenge 3 Viborg  2000  Viborg SvÝmme Klub            2:46.25   
  Sebastian Leimbeck  2001      39.79        39.79   
  Johan Rasmussen  1999                 
  Gustav FlÝche Fuglsang  2002                 
  Christoffer E. Jacobsen  2004      2:46.25        2:46.25   
                     
12  Stm Talenter 4  2000  Swim Team Midtjylland            2:47.70   
  Rasmus Axholdt  2002      41.91        41.91   
  Mathias Mortensen  2002                 
  Ejnar Truelsen  2002                 
  Johannes Wemmelund  2001      2:47.70        2:47.70   
                     
13  Thisted Drenge 2  Thisted SvÝmmeklub            2:50.38   
  Anders Storgaard Nielsen  2000      42.97        42.97   
  Ruben HÝjegaard Andreasen  1998                 
  Paw Jensby Madsen  2002                 
  Thomas F. Nielsen  2002      2:50.38        2:50.38   
                     
Poseidon Drenge 3  1999  Skive SvÝmmeklub Poseidon            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Stm Talenter 4  Swim Team Midtjylland            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Thisted Drenge 3  Thisted SvÝmmeklub            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Drenge 1 Viborg  Viborg SvÝmme Klub            DSQ  Tyvstart 
  Alfred Bentzen  1999      57.56           
  Christian Mangaard  1999                 
  Kasper Levring Andersen  1998                 
  Rasmus JÝrgensen  1996      56        DSQ   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.20.00  Udskriftsdato  11 marts 2013 
Licens til Viborg SvÝmme Klub  Udskriftstidspunkt  17:03